Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bölgede vaka artışlarını ele aldı.

Toplantının ardından açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Haziran başından itibaren başladığımız normelleşmenin eski hayatımıza dönme olmadığının vurgusunu yaptık. Biz tüm Türkiye’de yatak ve yoğun bakım doluluk oranını izlemekteyiz. Türkiye genelinde büyük sorun olmadı ancak bazı illerimizde yer yer sıkıntı yaşadık. Sayın valilerimizin başkanlığında toplanan il hıfzısıhha kurulları gerekli tedbirler koydular. Türkiye genelinde büyük sorun olmadı ancak bazı illerimizde yer yer sıkıntı yaşadık. Sayın valilerimizin başkanlığında toplanan il hıfzısıhha kurulları gerekli tedbirler koydular.

Hasta artışının yaşandığı iller arasında Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak illeri vardı. Türkiye genelinde yatak doluluk oranı sorunu yoktu. 

Gönüllü tedbirler yetersiz kalınca kolluk kuvvetleri devreye girdi. Bazı yerlerde kapasite artırımı yaptık.

Batman’da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 79, solunum cihazı doluluk oranı ise yüzde 44. Diyarbakır’da ise yoğun bakım doluluk oranı yüzde 66. Solunum cihazı doluluk oranı ise yüzde 17, 5. Mardin’de de yoğun bakım doluluk oranı yüzde 81, solunum cihazı doluluk oranı ise yüzde 44. Siirt’e de yoğun bakım doluluk oranı yüzde 62, Solunum cihazı doluluk oranı ise 12. Şanlıurfa’da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 74, solunum cihazı doluluk oranı yüzde 31. Şırnak’da da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 58, solunum cihazı doluluk oranı yüzde 12.Türkiye genelinde ise yatak doluluk oranı yüzde 51, yoğun bakım doluluk oranı 68, solunum cihazı doluluk oranı ise yüzde 31.

Koca’nın açıklaması sona ererken kalktığı sırada telefonları karıştırdı.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…