Firmanın söylediğine göre bu özellik birden fazla ürün satan işletmelerin – örneğin giysi mağazalarının – siparişleri yönetmelerine ve işlemelerine yardımcı olacak ve kullanıcılara, tek seferde birden fazla ürün seçme imkanı tanıyacak.

CHIP Online’ın aktardığı habere göre, Facebook’un sahibi olduğu firma, geçtiğimiz ay alışveriş özelliklerini genişleterek kullanıcıların ürün kataloglarını incelemelerini ve direkt olarak WhatsApp konuşmasından eşya satın almalarını kolaylaştırmıştı.

Firmanın açıklamasına göre hizmet “hızlı bir şekilde ürünlerin görüşüleceği ve satışların koordine edileceği bir mağaza tezgahına dönüşüyor” ve bu yüzden de alışveriş sepetinin eklenmesi, ürün almayı ve satmayı daha kolay hale getirecek.

Kullanıcılar WhatsApp üzerinde bir işletme görüşmesine girerek alışveriş tuşuna tıklayabilir, katalogdan bir ürün seçebilir ve Sepete ekle seçeneğine tıklayabilir.

Diğer tüm alışveriş sitelerinde olduğu gibi bu alışveriş sepetini düzenleyerek eşyaların sayılarını değiştirmek veya sepetten çıkartmak mümkün. Ayrıca kullanıcılar sepete birden fazla ürün ekleyerek satıcıya tek bir mesajda bir sorgu gönderebiliyorlar.

Alışveriş sepeti özelliği, küresel olarak tüm kullanıcıların sunumuna hazırlanıyor.

Medya Blok Youtube kanalını takip edin...
You May Also Like

Kavuk Şevket Çoruh’ta

Geleneksel Türkiye tiyatrosunun geleneği olan ‘kavuk’, Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a bu akşam devredildi. Kavuk, İBB’nin…

24 TV ve Star da kapatılıyor

TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyon kapısına kilit vurulacak. Medyaradar’ın haberine göre;…

Abdurrahim Albayrak ve eşinde Koronavirüs tespit edildi

“Tüm futbolcular ve teknik heyetin kontrolden geçirildiği, hiç kimsede virüs tespit edilmediği…