Neden Medyablok?

Dünya,  en eşitsiz çalışma koşulları, en büyük katliamları, en derin yok oluşlar çağını yaşarken biz habercilere düşen görev yok edilmek istenen mesleğimizi korumak. İtibarsızlaştırmaya çalışılan mesleğimize hep birlikte sahip çıkmak.

Bizim için Medya Blok;

Bilim, insanlık ve vicdan adına bize düşen ‘habercilik’ görevini yerine getirmenin bir yolu..

Tüm eşitsizlik ve haksızlığın karşısında durarak hak eşitliğini savunan bir taraf olma zorunluluğu,

Kadınlara ve LGBTİ bireylere tüm eziyetlerin ve ölümün kapısını aralayan cinsiyetçi haber diline karşı duruşun yeri,

Ve cezaevine işsizliğe yok oluşa mahkum edilen gazeteciliği; sansüre güvencesizliğe ve sömürüye mahkum edenlere karşı açılan bir penceredir…

Nasıl kuruldu?

Medya Blok fon ve reklam almadan kuruldu.

Peki neden kuruldu?

Patronsuz, reklamsız, sermayesiz en önemlisi sansürsüz habere ve haberciliğe bir nefes aldırabilme amacı ile kuruldu. Sizlerden gelen desteklerle yayınını sürdürmeye çalışıyor.
Sizlerle büyüdük, sizlerle büyüyeceğiz!

İletişim:

frtysc@gmail.com
medyablok@gmail.com

about

Medya Blok’a katkı yapmak, kendine katkı yapmaktır…

Dağılmıyoruz, toplanıyoruz...

Basının, gazetecilerin en büyük meselelerinden birisi de yazmak kadar haberlerin okurlara ulaştırılması. Haberler duyulmasın, okura ulaşamasın diye dağıtım şirketleri, medyalar, ajanslar tek elde toplanırken gazeteciler, toplum tam aksine çok el oldu. Haber yazan ellerimiz kadar Medya Blok’a gelmeyi tercih eden elleriniz bizi buluşturuyor. Buluşmanın sebebi olan harflerin nasıl yan yana geleceği meselesine bir ruh, ’nasıl bir yaşam?' olarak bakan bizimle belki dayanışmak istersiniz diye bir not düşmeliyiz. Elbette size verdiğimiz haberler, makaleler akşam karnınızı doyuracağınız bir ekmek değil ama haberin artık yaşam demek olduğunu da hepimiz biliyoruz.
Öyleyse beraber yaşayalım… Katkı için...